строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продажа мох строительный
Крым-Крыму-Севастополь-Севастополе, Виннице-Винница, Луцке-Луцк, Днепропетровске-Днепропетровск, Донецке-Донецк, Житомире-Житомир, Ужгороде-Ужгород Запорожская-Запорожье Ивано-Франковске-Ивано-Франковск Киеве-Киев, Кировограде-Кировоград, Луганске-Луганск, Львове-Львов, Николаеве-Николаев, Одессе-Одесса, Полтаве-Полтава Ровенская-Ровно, Сумах- Сумы Тернополе-Тернополь, Харькове-Харьков, Херсоне-Херсон, Хмельницке- Хмельницкий, Черкасах-Черкасы, Черновецах- Черновцы, Чернигове-Чернигов-Украина-Украине

Як утеплити дерев'яний будинок зі зрубу або бруса.


срубПриводом для написання цієї статті послужило наступне питання читача. Здрастуйте, шановний Дмитро! Я ставлюся до відвертих "чайників" що стосується будівництва. Прагну утеплити дерев'яний будинок із бруса. чи Можливо це утеплення вже готового спорудження, у якім постійно живуть (і мерзнуть) люди?

Вийшло так, що починав я цей матеріал як відповідь на запитання, а закінчив уже як статтю, тільки маленьку. Справа в тому, що відповідь, видалося б, повинен бути дуже простій. Однак, він дав мені привід небагато потеорітизувати. Вийшла стаття. Сподіваюся я не покаджу занудою, який на запитання "Як справи?" починає розгорнуте, з відступами розповідати про те, як у нього справи.

Давайте розберемося у фізику процесу нагрівання теплоізольованого приміщення взимку. По-перше, у нашім піддосліднім приміщенні обов'язково повинен бути джерело тепла й певне умови для його охолодження, тобто для теплообміну. У якості нагрівача звичайно використовується радіатор опалення, а в якості умов для охолодження повітря виступають стеля, стіни й піл. Помітьте, я не випадково привів ці три частини приміщення саме в такій послідовності. Зараз зрозумієте чому. Тепле повітря нагрівається від джерела тепла й спрямовується нагору. Першою справою тепле повітря утикається в стелю й "розтікається" по ньому в різні сторони. Поки тепле повітря "тече" по стелі, він прохолоджується, передаючи стелі своє тепло. Потовк стає, таким чином, самою теплою будівельною конструкцією в приміщенні. Однак, вернемося до нашого теплого повітря. Наше повітря вже небагато остудилося й дотік до стін. Там би йому й зупинитися, але процес теплообміну йде неспинно й повітря продовжує

У міру охолодження він опускається усе нижче й нижче. Якщо стіни в будинку холодні, повітря не тільки опускається. Він ще й нарощує швидкість спуска. Цілком може виявитися, що до моменту досягнення підлоги повітря рухається досить швидко й виникає ефект "дуття по ногах". У такій ситуації доводиться ходити будинку у валянках. Знайома ситуація? Саме цікаве, що в цій ситуації дуже легко обманутися й у всьому обвинуватити підлогу. Дійсно, підлога стає холодним, як лід, і конкретно по підлозі, точніше в десяти сантиметрах від нього дме сильний холоднющий протяг, майже вітер. А насправді , і я сподіваюся ви вже зрозуміли, що частка підлоги в охолодженні повітря мізерно мала. Дійсно, у підлоги зосереджує все саме холодне повітря вашого приміщення.

Тепер нам стає зрозуміло, чому наші радіатори розташовуються під вікнами. Дивіться! Наше тепле повітря прохолоджується сильніше саме від зовнішніх стін. Внутрішні стіни мають температуру приміщення й майже не беруть участь у теплообміні. Тобто наш радіатор практично є перешкодою на шляху холодного повітря. Радіатор зустрічає його, коли він остудився сильніше всього. Саме радіатор, наше джерело тепла, не дає холодному повітрю дійти до підлоги, нагріваючи його й відправляючи назад нагору, до стелі. Зробимо попутно дуже важливий проміжний висновок. Якщо ви підтоплюєте кімнату додатковими радіаторами, то ставити їх треба не посередині кімнати, і не в далекому куті, а саме близько зовнішньої стіни, на шляху холодного повітря, що спускається вниз у повній відповідності із законами фізики. А що буде, якщо ми встановимо радіатори у внутрішньої стіни напроти вікна? Ми організуємо тим самим прискорювач для повітря. Холодне повітря буде спускатися по зовнішній стіні, проходити через усю кімнату по підлозі до радіатора й там нестися нагору із прискоренням. Так ми тільки підсилимо протяг по ногах.

А от тепер уже можна повернутися до нашої основної теми. Як утеплити холодний дерев'яний будинок. Якщо ви уважно читали попередній текст, то напевно подумали, що й займатися утепленням будинку потрібно в послідовності потовк - зовнішні стіни - піл. Якщо ви так подумали, то ви праві, АЛЕ перед цією послідовністю я, все-таки , пораджу вам гарненько оглянути стіни на предмет відвертих дір. Дерев'яні будинки не є величиною постійної. Між колодами, а особливо в кутах, можуть виявитися щілини, через які може добряче дути. До закладення відвертих щілин і дір утеплення будинку буде даремно. Якщо вікна погані, то починати треба з них. Але про це трохи нижче.

Отже, настав час переходити до конкретики. Якщо на вулиці мороз, то уважно інспектуємо стіни зсередини. У першу чергу шукаємо місця з яких дме, або місця, які підмокають. Мацаємо стіни й кути. Мацаємо місця, де внутрішня обробка зустрічається з підлогою. Далі дивимося вікна й підвіконня. Що-небудь із перерахованого обов'язково буде запітнілим, мокрим або ви відчуєте досить сильне й холодне дуття. Коротше кажучи, шукаємо діри й затикаємо їх клоччям або, що краще, монтажною піною. Якщо потрібно, знімаємо внутрішню обробку. Якщо діри заткнули, або дір не знайшли взагалі, то йдемо за списком у зазначеній послідовності: потовк - зовнішні стіни - піл.

ЗІ стелею сутужніше всього. Зі стелі ніколи не дме холодне повітря. Зі стелі може дути тільки тепле повітря, і, причому не усередину, а назовні приміщення. Такі витоки помітити сутужніше всього. Доводиться діяти наосліп. Для зменшення ризику пропустити такий витік рекомендую використовувати або мінеральну вату, або що-небудь, що сиплеться: ековату або ошурки з добавками. Якщо ваш матеріал пухкий, то його потрібно трошки прим'яти, але теж не занадто сильно, у межах розумного. Шар теплоізолятора повинен бути не менше 150 мм. Не накривайте його ніякими матеріалами типу руберойду і т.д. Такі матеріали кладуть під утеплювач, а не на нього! Не заощаджуйте утеплювач. Зробіть напуски по краях і кутам. До речі, от маленький тест для якості теплоізоляції вашої стелі. Поставте на горище, прямо на теплоізолятор, таз зі снігом. Якщо поверх теплоізолятора у вас настелені дошки, то просто насипте жменю снігу на них. Сніг не повинен танути, і навіть підтавати.

ЗІ стелею розібралися. Тепер стіни. Їх у більшості випадків досить проконопатити зовні й зсередини. Дуже, дуже більшу роль в утепленні будинку відіграють вікна й сполучення вікон з будинком. Якщо є гроші, то поставте пластикові або дерев'яні вікна із двокамерними склопакетами. Якщо грошей ні, то утеплите наявні. Поставте скла на силіконовий герметик і заклейте рами, якщо вони не підлягають ремонту й ущільненню. Вікна мають винятково велике значення в справі утеплення будинку. Якщо вікна погані, то почати утеплення будинку потрібно саме з них.

Підлога - найпростішому . У більшості випадків досить послати на нього килим. Перевірте, до речі, чи закрили ви вентиляційні отвори в цоколі будинку.

Після цих етапів будинок у більшості випадків стане не ідеальним, але, я думаю, досить комфортним житлом. Принаймні можна буде зняти светра й замінити валянки теплими носками.

Однак, немає межі досконалості. Наступними етапами утеплення може стати укладання із зовнішньої сторони будинку додаткового утеплювача, обробка всього будинку яким-небудь оздоблювальним матеріалом і вдосконалювання системи опалення. Однак, це вже виходить за рамки статті, та й неодноразово розглядалося на сайті.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Все права защищены "ЕкоБуд" Украина