строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Бочка здоров'я або дерев'яна купіль для лазні й сауни.


На вид баддя баддею, тільки облагороджена сучасним дизайном. Але, видно, не так все просто, якщо дерев'яна купіль виявилася на гребені популярності й стає все більшому числу шанувальників "своєї в дошку". У буквальному значенні цих слів.

 

По функціях - і повага...

купель

1.Одна із причин такої привабливості - естетичного характеру. Адже будь-які предмети побутового побуту (у тому числі й пов'язані з водними процедурами) оформляються відповідно до загальних тенденцій дизайну. Холодне блискотіння хайтековских поверхонь у ванні може й знудити, виникає потреба у введенні більш теплої фактури. У ролі останньої з успіхом виступає дерево.

Однак "хайтек" теж не здається, він вступає в альянс із текстурою деревини. Звідси наявність на ринку дерев'яних купелей, покритих зсередини блискучим шаром полімеру, найчастіше блакитного або білого кольори. Комбінація золотавої або темно-охристої деревини зі штучним покриттям приємно вражає контрастністю. У наявності й зручності в догляді за виробом: після завершення процедури на упорядкування внутрішньої поверхні витрачається набагато менше часу, чому у випадку дерев'яної купелі без покриття. Полімерний шар товщиною 0,2-0,3 мм еластичний, міцний, зносостійкий, водонепроникний, нешкідливий для здоров'я й не втрачає властивостей навіть при температурі в 100° С. Замість полімеру може використовуватися й лак, що надає глянець виробу як зсередини, так і зовні.

 

2.Друга причина ренесансу цього продукту прадавнього бондарного ремесла - прагнення знайти заміну замету або крижаній ополонці для прийняття контрастних водних процедур і урбанизированных умовах, причому в будь-яка, навіть саму теплу пору року. Купіль, наповнена холодною водою, прекрасно справляється із завданням. Серед хворостей, які відступають під впливом 'стресової' зміни температури води, лікарі називають застуду, ревматизм, анемію, головні болі.

3.Третя причина, навпаки, пов'язана з використанням купелі в "горячому режимі". Союз дерева й води при високих температурах крім уже відзначених гідностей народжує й нові "продукти", які зізнаються корисними для здоров'я як офіційною медициною, так і народною традицією. Гаряча вода, залита в дерев'яну купіль, убирає в себе з деревини дубильні речовини, галловую кислоту, пентозаны, пектини, кверцетин і інші з'єднання, що володіють лікувальним впливом на людський організм. Природно, "фармацевтичні" якості купелі можуть виявитися лише в тому випадку, якщо контакт води з дерев'яною поверхнею не блокований полімерним або лаковим покриттям. Тільки при безпосередньому "спілкуванні" деревини з водою в ній можуть розчинятися природні речовини.


купельКожна порода деревини - своєрідна аптека із власним асортиментами лікарських засобів. Особливо ефективними признаються купелі з дуба, берези, осики. Перебування в них благотворно впливає на обмін речовин, сприяє спалюванню зайвого жиру, а також поліпшує дихальні процеси, Знаходження в теплій (37-38° С) воді нормалізує сон, знімає болючі синдроми, підтримує тонус, а в гарячій (40-42° С) оптимізує роботу периною системи й сприяє швидкій регенерації тканин.

Важливо тільки пам'ятати про протипоказання для прийняття купельних ванн. ДО них відносяться загальні для всіх термальних водних процедур недуги: загальний атеросклероз, виражена серцево-судинна недостатність, гіпертонічна хвороба. Про індивідуальні особливості реакції організму на приймання ванн слід проконсультуватися в лікаря.

Усе геніальне - просто

На перший погляд нічого мудрого в купелі немає: дошки так бондарні обручі. Але складність полягає в точності припасування плашок і вивіреності стягуючих зусиль. Крім стрічки з нержавіючої сталі, що стягається за допомогою потужних болтів, застосовуються й цільноклепані обручі з оцинкованої сталі, які набиваються на посудину. Плашки мають товщину від 27 до 32 мм, що гарантує винну міцність. Підготовка вихідного матеріалу теж вимагає строгого дотримання технології. Перед обробкою деревина ретельно відбирається й сушиться в спеціальних вакуумних камерах.

Вітчизняні виробники використовують дуб, березу, сосну, осику, модрину. Гарний також і бук. Будучи важкою й щільною, його деревина не перетерплює ніяких змін у процесі експлуатації, у ній не виникають тріщини. Бук не веде, він не жолобиться, а від постійного контакту з водою стає ще міцніше. З Європи поставляються купелі й з екзотичних деревних порід, що виростають я тропічній Африці.

Як прищепило, купіль устатковується 1 - 2 сидіннями, сходами, зливальним вентилем і переливним обладнанням відповідними шлангами, що підключаються до системи каналізації. Комплект може бути доповнений приставним подіумом. Якщо по габаритах купіль не проходить через двері, вона поставляється покупцеві в розібраному виді. Резервуар у цьому випадку збирають із чотирьох сегментів і днища на місці. Для монтажу купелі спеціальна підготовка приміщення не потрібна. Установка на рівній горизонтальній поверхні.

Що маємо - збережемо

купельКупіль, будучи інструментом збільшення здоров'я, вимагає й певного, щоправда, мінімального догляду. Після завершення купання її слід обшпарити окропом і відтерти щіткою із застосуванням нетоксичних і неароматизованих засобів, що чистять. У розряд таких засобів дуже органічно вписується звичайна харчова сода. Перед першим використанням купелі, знявши захисну плівку, рекомендується залити в неї холодну воду на 2-3 год, після чого кілька раз зробити контрастне ополіскування - гарячою й холодною водою по черзі. Аналогічні маніпуляції треба виконати й у випадку довгого зберігання купелі в сухому стані, щоб компенсувати нехай невелике, але неминуче для дерев'яних виробів усихання. У розмоченому стані всі свої якості бочка повертає.

Температура води, що заливається в купіль, і температура повітря в місці розміщення можуть бути будь-якими. Не рекомендується тільки залишати воду в купелі більш доби. Не рідше разу в 3 місяця потрібно перевірити натяг обручів і при необхідності їх підтягти. Небажане влучення на купіль прямих сонячних променів і тепла від нагрівальних приладів, відстань до яких повинне становити не менш метра.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна