строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продажа мох строительный
 

Види сходів для дерев'яного будинку- маршові, гвинтові й сходи на больцях.


Конструкція сходів.

Конструкція сходів поряд з функціональним значенням є одним з найважливіших елементів інтер'єру. У її конструкції й зовнішньому вигляді можуть поєднуватися різні матеріали й принципи проектування, що дозволяють додати сходам необхідні якості й неповторність. Саме ж видове різноманіття сходів значною мірою визначається їхніми конструктивними особливостями. Усі сходи можна розділити на три основні типи: маршові, гвинтові, на больцях.

Маршові сходи

Найпоширенішою й популярною конструкцією є маршові сходи. У ній оптимально врахована біомеханіка руху людину нагору й униз. Маршові сходи гарні там, де немає необхідності заощаджувати місце.

ьаршевая лестницаМаршові сходи тому так називається, що складається з маршів. У кожному марші сходів повинне бути не менш трьох і не більш п'ятнадцяти щаблів, інакше встановлювати сходи не має змісту або ж підйом по ній відніме багато сил. Найчастіше проектувальники обмежують сходовий марш десятьома- одинадцятьома щаблями. Якщо ж конструкція сходів занадто довга, вірніше встановити проміжні майданчики. Їхня ширина повинна рівнятися ширині сходового маршу або бути ледве більше, а розміри - кратні довжині людського кроку.

Маршові сходи можуть бути закритими, коли щаблі мають підсходинки, і відкритими, якщо подсходенок немає.

По конструкції розрізняють сходи з косоурами або з тятивами - похилими несучими балками, що проходять по всій довжині маршів. Вони становлять основу несучої частини. Ці незрозумілі дилетантам терміни визначають тип кріплення щаблів. Більшість помпезних особнякових сходів саме тетивні. Тятивою закриваються торцеві частини маршів. У тетивних сходах щабля кріпляться в широкі пази, зроблені усередині товстих (більш 60 мм) несучих балок.

При косоурной конструкції щабля закладаються в "сідла". На косоурную балку, що має пилкоподібну форму, зверху укладають щаблі, з торця - подсходинки. Такі сходи замовляють рідше, оскільки гармонічні вони (у дерев'янім виконанні) хіба що в интер'єрному стилі кантрі.

ЗАЛЕЖНО від поверховості будинку, планування його приміщень і від призначення, сходи можуть бути одне-, двох- або багатомаршові. Їх можна умовно розділити на прямі й поворотні. Перші - найпростіші . Вони легкі у виготовленні, міцні й зручні в експлуатації.

Якщо кількість щаблів більше десяти, марш розділяють на дві частини проміжним майданчиком. Такі сходи називають поворотною. Щоб заощадити місце в будинку, припустимо проміжні майданчики заміняти забіжними щаблями, внутрішній край яких уже зовнішнього. Перевага поворотних сходів перед прямими полягає в тому, що при одній і тій же висоті щаблів вони займають меншу площу. Такі сходи звичайно встановлюють уздовж двох стін. Часто під ними обладнають комору або підсобні приміщення.

Поворотні сходи бувають різних видів. ЗОКРЕМА , криволінійні виготовляють із обов'язковою шириною вузького кінця не менш 10 див. Сходи вигнутої форми економічні й у той же час монументальні. На сходах із забіжними щаблями нога не почуває достатньої опори, тому їх використовують рідше. Крім того, поворотні сходи розділяють на чверть оборотні, напівоборотні й кругові. Кут повороту чверть оборотних сходів становить 90° (їх звичайно встановлюють уздовж двох суміжних стін), напівоборотних - 180°, а кругових - 360°.

Гвинтові або спіральні сходи

Гвинтові, або спіральні сходи застосовуються в тих випадках, коли в приміщенні недостатньо місця для прямих сходів. Кручені сходи менш зручні для пересування, чому прямі, але дозволяють заощаджувати площа приміщення. Часто застосовуються як допоміжні для підйому або спуска в винтовая лестницацокольний поверх. Принциповою особливістю гвинтових є кріплення щаблів навколо стовпа, або стійки. Щаблі гвинтових сходів клиноподібної форми й розташовуються навколо цієї центральної стійки. Найчастіше вона виконується увигляді металевої труби. Вузька сторона щаблів кріпиться до стійки, а широка найчастіше - до балясин або до стін. Підсходенок, як правило, відсутній - широким торцем щабель кріпиться до стійки поруччя. Щоб нога комфортно "почувала себе" на щаблі, центральна ширина проступи повинна становити не менш 200-250 мм, у самій широкій частині - не більш 400 мм.

При цьому форма гвинтових сходів всупереч традиційній про неї виставі може бути не тільки круглої, але й квадратної, восьмикутної, словом, - кожної.

Кручені сходи найчастіше виготовляють із металу або дерева. Саме за рахунок цього найчастіше вдається створити оригінальний інтер'єр. Причому кручені сходи можуть розташовуватися не тільки в несучої стіни, але й у центрі кімнати.

Хоча кручені сходи займають мало місця, їх застосовують рідше прямолінійних. Справа в тому, що вони не дуже зручні. Спуск по них вимагає уваги й обережності. І тому перевага частіше віддається маршовому аналогу. В основному "гвинт" використовується як допоміжний варіант (тому що головні парадні сходи в будинку - завжди маршова). Крім того, гвинтова виручає, коли проріз для монтажу сходів занадто малий. Хоча існують кручені сходи великого - до 3 метрів - діаметра. Однак фахівці вважають, що в прорізі такого розміру розумніше ставити все-таки маршові сходи. Цей варіант реальний навіть у прорізі 2 x 2 м. Природно, чому він менше, тем крутіше буде сходи, і навпаки. Однак положистість - аж ніяк не завжди зручність. Його визначає цілий комплекс складових. Сходи конструюється під конкретний будинок. Оптимальність її параметрів і створює комфортабельність підйомів і спусків. Висота кроку підйому може бути від 15 до 19 див, а висота поручня - 90-95 см.

лестница

Сходи на больцях

Альтернативою традиційним конструктивним розв'язкам служать сходи на больцях. Німецьким словом bolz, яке переводиться як болт, штир, шворінь, позначається кріпильний елемент, що дозволяє "підвісити" сходи в просторі житлового приміщення. Щаблі й огородження сходи кріпляться за допомогою больцях до стіни, або лежать на сталевих стрижневих опорах. Такий інженерний розв'язок пропонується у випадках, коли необхідно додати сходам легкість, зробити її більш компактної. Стилістика сходів на больцях здебільшого сучасна. Однак вони виглядають цілком доречно й в інтер'єрах, далеких від авангардів.

НА відміну від тетивних і косоурних побратимів, щаблі в них кріпляться болтами до стіни, сусідство з якою стає невідворотним. Сходи на больцях сьогодні мають широке поширення. Зовні вони видадуться легенями й тендітними, але це візуальне враження оманне. Насправді "больцыБельцы,больны,гольцы" міцні й надійні в експлуатації. Виробники затверджують, що на домашніх сходах середніх габаритів можуть розміститися сто ваших гостей одночасно, а одна сходинка здатна витримати вантаж в 1800 кг.

Така стійкість сходів забезпечується кріпленням болтів за допомогою гумових прокладок. Крім того, сходи на больцях зручна й безпечна при ходьбі. Завдяки гумовим прокладкам зменшується вібрація під час руху по сходах, знижується навантаження на суглоби й хребет. Із усіх дерев'яних сходів тільки больцеві не скриплять, оскільки не мають з'єднань дерева з деревом. ДО гідностей цієї конструкції варто додати й кілька слів про естетичність цих конструкцій. Відсутність тятиви й косоурів, арфообразні поруччя надавало сходам легкість і елегантність. З нею навіть у дуже малому просторі багато світла й обсягу .


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна