строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Сауна й діти. Правила паріння дітей. Показання та протипоказання перебування в лазні.


ДетиПрийнято вважати, що лазня дуже корисна всім, і відвідувати її можна в будь-якому віці. Але чи так це насправді ? Про лазневі процедури взагалі, і, зокрема , - про сауну багато дискутують медики й wellness- фахівці, по-різному оцінюючи їх вплив на організм. А якщо цей організм - дитячий, то суперечки стають особливо гарячими - не менш жаркими, чим повітря у фінській парній. Так чи потрібне (і чи можна ) дітям відвідувати сауну, або на двері дерев'яної кабіни необхідно раз і назавжди повісити табличку "до 16 років вхід заборонений"? Мабуть, найголовніше в даній ситуації - почуття гармонії й міри. Якщо ви маєте намір вести дитину в сауну, то повинні ґрунтовно зважити всі плюси та мінуси, оцінити її користь, і можливі ризики.

Усі ми родом з лазні

Історія більшості слов'янських народів пов'язана з лазнею самим тісним чином: саме там протягом багатьох століть з'являлися на світ немовлята. І це не дивно: по-перше, лазня завжди вважалася сакральним місцем, де рожениця й немовля найбільше надійно захищена від вроків та злих духів, а по-друге, тільки там наші предки (часом інтуїтивно, часом за досвідом) знаходили умови, наближені до стерильності: у гарячому, пекуче натопленому приміщенні, стінами з дерева, що володіїють цілющими властивостями, особливо небезпечні хвороботворні мікроби гинули. Втім, і в наші дні жінки, що дотримуються модної нині течії "Назад до природи", віддають перевагу природниім пологам у домашніх умовах: по старинці - у приміщенні лазні або сауни.

При такій повазі й любові до лазні або сауни з боку дорослих не варто дивуватися тому, що перебування в парній швидко стає звичним і для дитини. Багато батьків свідомо привчають своїх нащадків із самого раннього віку не боятися лазневого жару й отримуватити задоволення від супутніх оздоровчих процедур - масажу, аромотерапії, занурення в купіль і так далі. Це звичайна практика для багатьох європейських країн. Наприклад у Фінляндії, на батьківщині знаменитою сухою парилкою, діти відвідують сауну нарівні з дорослими вже із чотирьох-п'яти років... У Чехії, Угорщині, Австрії відвідування саун і бань, термальних купалень передбачене в оздоровчій програмі більшості дитячих освітніх установ: ясел, інтернатів, пансіонів і шкіл. Що стосується Росії, то в нашій країні багатьох дітей традиційно водять разом з дорослими в "руську баню", де температура у вологій парній доходить до 120, а то й 140-160° С. Погодьтеся, що це все-таки неабиякий екстрим не тільки для малят, а й для дорослих; тому багато батьків віддають перевагу (а медики радять) сауні, як більш щадному варіанту. Найкраща температура для сауни із сухою парою - 100-110° С. Здається, різниця з російською лазнею не така вже йвелика, але саме сауна переноситься й дітьми, і дорослими найбільше комфортно: по-перше, завдяки мінімальній вологості у фінській парній дихати значно легше, ніж в руській бані; по-друге, тіло в ній відмінно прогрівається, хоча температурний вплив на організм не такий потужний.

Приблизний "техмінімум безпеки" для перебування дітей у сауні:


1.  У перші відвідування дитиною паркої температуру в ній можна понизити до 80-90° С. При цьому теплові процедури повинні бути дуже короткими - за весь сеанс не більш трьох заходів у парну тривалістю приблизно 1,5-2 хвилини кожний (орієнтуйтеся на вік і стан здоров'я, але в кожному разі дітям не рекомендується проводити в паркий більш 5 хвилин за один захід і більш 15 хвилин за весь 2- годинний сеанс).

2. В парній дитині краще сидіти на нижній лавці, а не нагорі, в "самомій спеці. Самі батьки можуть перебувати в сауні й подовше, а дитина в цей час має можливість під доглядом іншого дорослого поплавати в басейні, польопатися в гідромасажній ванні.

3. Намагайтеся не допускати різкого охолодження дитини після виходу з парної. Обережніше з купіллю, особливо якщо в дитяти є проблеми з посудинами. У принципі лазнева купіль - не для малят, але якщо ви послідовний прихильник загартовування й не бачите нічого страшного в холодній воді - простежте, щоб температурний перепад не був занадто різким: нехай дитина спочатку прийме теплий душ, потім більш холодний, і тільки після цього поринає в басейн.

4. У сауні ми так розслаблюємося, що часом зовсім забуваємо про час, тому подбайте про те, щоб у сауні з вами був годинник (хоча б піскові). Коли час, відведене на процедуру, мине, відразу ж виводите маляти з парний, навіть якщо він просить "посидіти ще".

5, Не залишайте дітей без догляду не тільки в самій сауні, але й у басейну. Незалежно від того, чи йдете ви в сауну тільки своєю родиною або з компанією, слід заздалегідь домовитися про черговість і розв'язати, хто з вас і в який час буде відігравати роль няньки, поки інші ніжаться е парний.

6. Якщо ж сауна влаштована у квартирі або будинку, а діти залишаються одні, то вони в жодному разі не повинні користуватися нею самостійно. Якщо нікого з дорослих немає будинку, сауна повинна бути або надійно закрита на ключ (завбачливо захований подалі від хлопців), або виключена таким чином, щоб діти не змогли включити її під час відсутності старших.

У багатьох країнах саме сауну використовують для профілактики й лікування ряду дитячих захворювань, насамперед органів подиху, а також при ревматичних і шкірних захворюваннях. Особливо доброчинний вплив і цьому змісті виявляє ароматерапія. Це не тільки своєрідна панацея від хронічних застуд, але й ефективний покращувач настрою. Дитині, також як і дорослому, дуже подобається витягатися на теплій лаві й з насолодою вдихати цілюще повітря, просочений сосною, лавандою, кипарисом, ялівцем або абрикосом...

За даними досліджень, діти, що регулярно відвідують сауну, хворіють на 81% рідше, чим їх однолітки, не привчені до парної, та й психіка їх більш стійка. У підлітковому віці вони менш піддані депресії, неврозам, вегетосудинним розладам. Медики й психологи зв'язують це з релаксаційним, тобто заспокійливим впливом сауни, що допомагають позбутися напруги й агресії.

Увага, тати й мами!

На жаль, дитячий організм менш стійкий до незвичайних зовнішніх впливів, а відвідування сауни, незважаючи на всі пов'язані з даним заходом радісні моменти - все-таки стрес. І найменша неприємність, яка може відбутися з непідготовленою дитиною під час лазневої процедури - запаморочення або приступ мігрені. Не забувайте, що відвідування гарячої парний - справа добровільна не тільки для дорослих, але й дітей. Якщо дитина з якихось причин не прагне йти в сауну - плаче, скаржиться на погане самопочуття - у жодному разі не можна змушувати його, навіть якщо ви переконані, що корисніше парний немає нічого на світі.

Невипадково говорять, що тіло не бреше, і якщо дитині некомфортно в сауні, це значить, що його організм подасть сигнали проявляти обережність.

У ранньому віці відвідування лазні може бути потенційно небезпечним при виражених порушеннях обміну речовин і організмі, а також схованих ушкодженнях, що виникли ще під час внутрішньоутробного життя дитину. Слід пам'ятати, що в сауні в дітей можлива поява серцевої аритмії (особливо при першім відвідуванні). При вроджених пороках серця або серцевої недостатності дитини взагалі на загал краще не водити ні в яку лазню.

Відносними протипоказаннями до відвідування сауни дітьми є хронічні захворювання бруньок і сечовивідних шляхів, шлунково-кишкового тракту, печінки, гнійні або мокнучі захворювання шкіри (екземи), а також ендокринні порушення. Небажана гаряча суха пара для підданих алергії, вегетосудинної дистонії, а також дівчинкам у той непростий період, коли вони стають дівчатами. На жаль, це ще не все. Сауна (і взагалі на загал лазня) категорично протипоказана дітям при гострих інфекційних захворюваннях, що супроводжуються високою температурою. Тому не надумайте вести дитину в сауну з наміром вилікувати його від грипу. Але після того як хвороба пройде, лазневі процедури допоможуть зміцнити організм, допомогти йому оправитися від наслідків інфекції, зміцнити імунітет. Про відвідування сауни прийдеться забути й у випадках діагностування періодичних судорожних припадків, пухлин, важких поразок легенів. Але знов-таки, якщо хвороба вдалося перемогти в ході призначеного лікарем лікування, те видужуючим дітям лазня може піти на користь.

Як правильно паритися всією родиною

Отже, при відсутності серйозних лікарських протипоказань відвідувати сауну може будь-яка дитина із самого раннього віку (правда, одні медики вважають, що мінімально припустимий вікова межа - 3-4 року, а інші вважаються, що один раз у тиждень у сауну можна приносити навіть грудних немовлят). У кожному разі найголовніше - чіткий регламент проведення лазневих процедур. Чим молодше дитина, тим більше щадний режим повинен бути розроблений батьками.

Як відомо, до певного віку діти беруть приклад з мами й тата. Використовуйте цей "кредит беззастережної довіри* для того, щоб прищепити хлопцям навички безпечної поведінки. І селю ви самі правильно поводитеся в сауні, те й нащадок поступово звикає нести себе точно так само. А виходить, відвідування сауни й лазневі процедури будуть завжди приносити йому тільки користь і гарний настрій.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна