строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Технологія будівництва зрубів дерев'яних будинків і лазні.


chashaДерев'яний будинок зі зрубу є одним з найбільш комфортних і зручних для життя людини будов. ПРО переваги дерев'яного будинку зі зрубу можна говорити нескінченно. ДО основних з них відносяться : Экологичность и комфортность,тепло,долговечность,эстетичность,технология,строительство, деревянный дом,баня


- Екологічність і комфортність для проживання. Деревина має унікальну будову - усередині неї на клітинному рівні відбувається постійний повітрообмін. Стіни дерев'яного будинку постійно "дихають". У Вашому заміському будинку, побудованому зі зрубу ручного рубки завжди буде підтримуватися оптимальна вологість і кисневий баланс. Крім того, природні властивості дерева дуже сприятливо впливають на здоров'я проживаючих у дерев'яному будинку людей.

- Тепло. За рахунок низької теплопровідності дерева (в 3-5 разів менше, чим у цегли) у будинку з колоди взимку тепло, а влітку прохолодно. Стіни з колоди не вимагають додаткової теплоізоляції навіть у найсуворіших умовах.

- Довговічність. Деревян'і будинки з колоди ручного рубки по довговічності значно перевершують будинки із бруса, щитові й каркасні будинки, а за рахунок застосування сучасних вогню- і біозахистних матеріалів наближаються по довговічності до цегельних будинків.

- Естетичність. По красі складно знайти щось більш природнє й підходяще для заміського або дачного будинку, чому оброблена поверхня натуральної деревини з її неповторним малюнком.

Однак, усі перераховані вище достоїнства розкриються повною мірою тільки за умови, що на всіх етапах будівництва будинки зі зрубу будуть виконуватися технологічні вимоги, вироблені багатовіковою історією дерев'яного зодчества й необхідні для одержання дійсно якісного дерев'яного будинку.

Далі ми розповімо про те, як проходит процес будівництва дерев'яного будинку зі зрубу ручного рубання при виконанні будівництва нашою фірмою.


Для того щоб побудувати добротний дерев'ний будинок потрібний добірний хвойний ліс. Колоди хвойних порід деревини відрізняються рівною й щільною внутрішньою структурою, а також високою повітропроникністю. При цьому теплопровідність такої деревини близька до нуля, а значить будинок завжди буде зберігати тепло й затишок. У Карпатських краях виростають кращі екологічно чисті ліси хвойних порід (сосна, ялина й смерека), найбільш підходящі для рубки дерев'яних будинків і бань. Деревина менш піддана впливу факторів забруднюючих навколишнє середовище. Стовбур у цих дерев більш довгий і рівний, на відміну від полів, що виростають по краях, і доріг, що дозволяє рубати зруби більших розмірів не застосовуючи "стикових" колод. Важливою перевагою є екологічність і низьке природнє радіаційне тло нашого лісу, що сприятливо впливає на організм людини.

Майстри відводять ділянку в лісах хвойних порід. Ця процедура дуже важлива. Потрібно підібрати рівний древостій приблизно від 23 до 32 см у діаметрі. Потім цей ліс валять вальщики й трелюют трактором на майданчик, спеціально відведену для ошкурення й рубки зрубів. Деревина призначена для рубання зрубу не повинна бути торкнута грибком. Для перевірки колоди уважно обстукують обухом сокири, при цьому повинен лунати чистий і ясний звук.

Бригада майстрів по рубанню робить зачищення деревини, тобто ошкурення сокирою. Також зачищення можна зробити струганком (це стародавній інструмент майстрів схожий на серп, після зачищення струганком деревина буде більш чиста й біла) або електрорубанком (після обробки рубанком колоди стають рівними й чистими, схожими на оциліндроване, однак при цьому на відміну від оциліндрованої колоди, усі захисні шари дерева зберігаються). Тут слід зазначити, що обробку електрорубанком ми робимо на майданчику перед рубкою зрубу (за допомогою дизельних електростанцій), що дозволяє забезпечити більш щільне прилягання колод у зрубі друг до друга.

Потім майстри по проектних розмірах зрубу будинку відпилюють заставні колоди, з яких буде зрубаний перший вінець. Він буде товстіше по діаметру, чому інші колоди. Це робиться для того, щоб нижній вінець довго не гнив і, крім того, у нього врубаються полові балки (лаги). Потім із усього ошкуреного лісу майстра по діаметрах підбирають колоди для наступних вінців. При рубці необхідно дуже ретельно стежити за геометрією зрубу, щоб не допустити перекосів.

Для того щоб колоди в зрубі щільно прилягали друг до друга, розмітку врубок виконують спеціальним інструментом - "чортом". Викреслюється паз колоди й замок у кутах зрубу. Замок звичайно виконується в "чашу" або "лапу" (у чашу кути виставляються за краї зрубу, у лапу колоди обпилюються рівно по стінах). Після прикреслювання випилюється й рубається сокирою замок і паз колоди. Для витримування вертикальності стін використовується "рівень". Після того, як закінчують рубку останнього вінця, на кутах наноситься розмітка - по ній зруб збирається безпосередньо на місці будівництва.

мохПісля того, як зруб зрубаний на нашому майданчику, його розбирають і автомобільним транспортом доставляють на ділянку замовника. Тут, на місці будівництва зруб збирають на фундамент, але вже із прокладкою в пазах утеплювачем. У якості утеплювача, як правило, використовується мохи або ленджут. Ми воліємо використовувати мохи, тому що вони, на відміну від клоччя, не набирає вологу й, крім того, виступу як природнього антисептика.


Коли зруб повністю зібраний, проводиться установка кроквяної системи, вигородки мансарди, решетування, обладнання покрівлі й зашиття фронтонів (якщо вони не рубані) і карнизів, а також установка чорнової підлоги. У такому виді зруб повинен простояти 6-9 місяців, після чого можна робити внутрішню й зовнішню обробку.


Така перерва в будівництві обумовлений тем обставиною, що при висиханні колод зруб осідає, що у свою чергу приводить до ушкодження димарів , вікон, дверей, появі щілин і тріщин у чистовій обробці приміщень. Тому відразу після складання зрубу робити чистову обробку не рекомендується.

Після усадки зрубу проводиться чистова обробка: обладнання підлоги, стелі, перегородок, обшивка мансарди й веранди, установка дверей і вікон.

Варіантів внутрішньої обробки безліч, тому не будемо докладно на ній зупинятися. Помітимо тільки, що для того, щоб будинок був по-справжньому теплим, через рік- півтора після установки зрубу необхідно зробити конопатку зрубу, тому що при усадці колоди висихають нерівномірно й між ними з'являються щілини.

Тут ми перелічили основні етапи будівництва будинку зі зрубу ручного рубання, при виконанні яких Ваш будинок стане для Вас надійним і комфортним житлом на багато років, однак існує ще безліч нюансів, які неможливо описати в невеликій статті і які майстри передають із покоління в покоління.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна